Amerkowie prześcigają potwory w ST, 4-3

Rochester Americans (11-6-1-1) powrócili do kolumny zwycięstw w czwartkowy wieczór, wygrywając 4:3 po dogrywce z Cleveland Monsters (9-6-1-2) w Rocket Mortgage FieldHouse.

Rochester prowadził 3-2 pod koniec trzeciej tercji, ale Cleveland zremisował na 49 sekund przed końcem dogrywki. Po tym, jak wyglądało na to, że żadna z drużyn nie zdobędzie gola w dogrywce, Jeremey Davies strzelił zwycięskiego gola na osiem sekund przed końcem, swoją drugą w nocy, aby podnieść Amerków nad Monsters w pierwszym z kolejnych spotkań.

Jiri Kulich przedłużył swoją passę punktową do pięciu meczów z jednym golem. Linus Weissbach strzelił swojego ósmego gola prowadzącego drużynę w tym sezonie. Malcolm Subban odbił 31 z 34 strzałów.

Rochester zakończył 0 na 2 w grze o władzę i 4 na 5 w rzucie karnym.

W sobotę o godzinie 19:00 oba zespoły spotkają się ponownie.