Bramka Hustona w drugiej połowie sprawiła, że ​​Herons pokonał Bombers 1:0

Dziś po południu drużyna hokeja na trawie William Smith College pokonała Itakę 1:0 w kluczowym pojedynku Liberty League na McCooey Field. Herons mają bilans 8-5 w sezonie i 3-1 w rozgrywkach konferencyjnych, podczas gdy Bombers spadają do 10-4 i ponoszą pierwszą w sezonie porażkę konferencyjną, spadając do 3-1.

William Smith pokonał Itakę 11:7 i miał przewagę 6:2 w strzałach. Zespół Herons utrzymywał także przewagę 7-5 w rzutach karnych, a cała siódemka Williama Smitha padła w pierwszej połowie.

Junior strzeliła jedynego gola w meczu, wykorzystując swoją jedyną szansę w meczu. To drugi mecz z rzędu, w którym Huston zdobył zwycięską bramkę. Obecnie w tym sezonie ma na swoim koncie dziewięć punktów, trzy gole i trzy asysty.

MOMENTY MECZOWE:

• William Smith spisał się mocno, stosując dużą presję w defensywie, co wymusiło na Itace wielokrotne straty. W pierwszej kwarcie Herons pokonali Bombers 7:1 i nabrali dynamiki w grze.
  • 6:45 po rozpoczęciu zawodów William Smith otrzymał rzut karny po uderzeniu przed siatką. Seniorzy próbowali trafić tylko w bramkę, aby utrzymać wynik 0:0.
  • William Smith oddał jeszcze dwa strzały w drugiej kwarcie, utrzymując przewagę przy stanie 9-1 po pierwszej połowie.
  • Zaledwie 2:25 sekundy po rozpoczęciu drugiej połowy Herons przełamali impas. Senior oddał strzał, po którym bramkarz Bombera obronił nurkowanie. Odbicie idealnie trafiło w słupek Hustona, który wbił piłkę w tył klatki i dał drużynie Herons prowadzenie 1:0.
  • Ithaca natychmiast odpowiedziała własną presją, oddając sześć strzałów w porównaniu do strzału Williama Smitha w pozostałej części pojedynku.
  • Obie drużyny toczyły zaciekłą walkę w środku pola, zmieniając się przy posiadaniu piłki przez pozostałą część meczu, ale silna obrona drużyny Herons przetrwała napierający atak bombowców i przypieczętowała kluczowe zwycięstwo w konferencji Williama Smitha.
  • Senior rozegrał dla Herons całe 60 minut na bramce i zanotował dwie interwencje. Foster przechodzi na 2-2 i zaliczyła drugą przerwę w sezonie.

KĄCIK TRENERÓW:

„Zagraliśmy dziś wieczorem bardzo mocno psychicznie i fizycznie i jestem naprawdę dumny z Herons!” powiedziała główna trenerka Sophie Riskie ’07. – Ithaca wywarła dużą presję w drugiej połowie, a nasz zespół grał opanowany w defensywie. Jutro dopracujemy kilka rzeczy, udając się do Union w niedzielę.”

W PRZYSZŁYM:

William Smith powróci do akcji w niedzielę, 15 października, kiedy uda się do Schenectady w stanie Nowy Jork, aby zmierzyć się z Union College. Konferencyjny pojedynek pomiędzy Herons i Garnet Chargers zaplanowano na godzinę 14:00. na polu Franka Baileya.