Hobart lacrosse spada na Long Island University, 14-12

Specjalista od starć drugiego roku Hobart College, Adam Shea, zdominował starcie X, ale Statesmen wpadł na gorącego bramkarza, który spadł z Long Island University 14-12. Sophomore Will Mark zanotował 24-sejwowy występ dla Sharks, niwelując przewagę 53-40 strzałów Hobarta.

Shea była w ogniu w pierwszej kwarcie, wygrywając 10 z 11 wznowień. Zakończył dzień 22 z 30 z 12 piłkami do gry na wysokim poziomie. Napastnik pierwszego roku Anthony Dattellas strzelił trzy gole na najwyższym poziomie w swoim pierwszym kolegialnym hat-tricku. Starszy napastnik Ryan Archer poprowadził Stany Zjednoczone z czterema punktami na bramkę i trzema asystami.

Mark dopasował się do gorącego startu Shei, odnotowując 11 zapisów w pierwszym kwartale. Drugi napastnik Richie LaCalandra i drugi napastnik Sean Boll zdobyli po cztery gole na mecz, podczas gdy LaCalandra również zaliczył dwie asysty za sześć punktów.

Hobart (1-1, 1-1 NEC) wyskoczył na prowadzenie 2:0, gdy tylko 37 sekund minęło. Archer nakarmił drugiego napastnika Jacka Groomsa, aby otworzyć wynik zaledwie 26 sekund później. Shea wygrała wynikające z tego starcie, a drugi pomocnik Bobby Baltzer zakończył podanie starszego pomocnika z długim kijem Dana Ryana 11 sekund później.

The Sharks (3-1, 2-0) wykorzystali pięciobramkowy wzrost, aby objąć pierwsze prowadzenie dnia. Starszy napastnik Will Snelders strzelił dwie bramki ze swoich trzech w tym meczu, a Boll również strzelił dwa gole. Gol drugiego pomocnika Adama Davisa w asyście Archera przerwał bieg. The Statesmen zakończyli mecz 4 z 8 z dodatkowym mężczyzną.