JJ Peterka, Jack Quinn doprowadza Amerksa do zwycięstwa 5-3 nad Crunch

Rookie przekazuje Jacka Quinna i J.J. Peterka strzelił raz i dodał dwie asysty, aby podnieść Amerykanów z Rochester (1-1-0-0) do zwycięstwa 5:3 nad rywalem wewnątrzstanowym Syracuse Crunch (1-1-1-0) w drużynie 2021-22 u siebie Piątek otwierający w The Blue Cross Arena.

Dzięki wygranej Rochester zdobył co najmniej jeden punkt w 22 z ostatnich 34 meczów przeciwko Syracuse od początku kampanii 2018-19, przechodząc 18-12-3-1. Dodatkowo, dzisiejszy konkurs był siódmym razem, gdy Crunch służył jako przeciwnik otwierający dom dla Rochester, w tym trzy razy w ciągu ostatnich pięciu lat. Amerks poprawili się do wszechczasów 6-1-0-0 w meczach otwarcia domu przeciwko Syracuse.

Podczas gdy zarówno Quinn, jak i Peterka zliczyli swoje pierwsze wielopunktowe wysiłki w kampanii, Sean Malone oraz obrońcy Ethan Prow i Josh Teves dopełnili wyniku dla Rochester. Markery Prow i Teves były ich pierwszymi punktami jako Amerks, podczas gdy Linus Weissbach zdobył swój pierwszy profesjonalny punkt, asystując przy pierwszym golu Rochestera w meczu.

kiedy IRS wyda zasiłek dla bezrobotnych?

Bramkarz Ukko-Pekka Luukkonen zaliczył swój drugi start w bramce i wykonał 21 rzutów obronnych, co wyrównał swój rekord w sezonie (1:1-0), jednocześnie odbierając asystę.

Pierwsi napastnicy Simon Ryfors i Jaydon Dureau strzelili swoje pierwsze gole w AHL, podczas gdy Antoine Morand dodał swój pierwszy wynik sezonu dla Syracuse, który teraz prowadzi w tym sezonie 1:1-1-0. Netminder Hugo Alnefelt po raz trzeci wystąpił w kampanii i pomimo zatrzymania 17 z 21 strzałów, z którymi się zmierzył, poniósł stratę.

Po tym, jak Crunch otworzył wynik 4:47 w pierwszej zwrotce, Amerkowie odpowiedzieli czterema bramkami z rzędu, aby objąć prowadzenie 4:1 przy 13:55 trzeciej tercji.

Po pierwszym golu Amerks z Prow Jankowski otrzymał podanie od Weissbacha, gdy chował półściankę. Zanim poprzedni pick z pierwszej rundy dotarł do hashmarków, zostawił krążek dla Prow. Obrońca pobiegł w kierunku siatki, po czym posłał z tyłu Hugo za prawą nogę, aby wyrównać wynik na jeden z 4:25 przed końcem w pierwszej tercji.

Po przerwie Amerkowie uzyskali pierwsze prowadzenie wieczoru dzięki pierwszemu markerowi Teves w sezonie mniej niż cztery minuty po drugiej tercji. Po tym, jak Crunch oczyścił krążek na Luukkonen, skierował go do Teves. Obrońca następnie przeniósł krążek po lodzie i zrzucił go z desek końcowych, zanim ruszył, aby go odzyskać. Teves pokonał innych bluelinerów i wsunął go za Hugo.

Samotną asystę przypisano Luukkonenowi, co oznaczało jego pierwszy punkt w karierze AHL.

rzadki i niechlujny penn yan nowy jork

Później w zwrotce Amerkowie podwoili swoją przewagę, aby uzyskać wynik 3-1, gdy Quinn połączył siły z Peterką przy 13:47. Peterka podniósł luźny krążek w trapezie za strefą Crunch i cierpliwie czekał, zanim oddał podanie do Quinna w pobliżu lewego kręgu starć.

Rochester zwiększył swoją przewagę do trzybramkowej poduszki, gdy Malone zgrabnie oddał strzał w górnym rogu z 6:05 przed końcem ostatniej klatki. Gol Malone'a przypadł dzięki doskonałemu podaniu Peterki i Quinna.

Quinn pokazuje teraz gole w meczach jeden po drugim na rozpoczęcie sezonu 2021-22 i siedem punktów (2+5) w ostatnich pięciu meczach od zeszłego sezonu.

Zaledwie 58 sekund po pierwszym golu Malone'a w sezonie, Morand strzelił gola z skróconej ręki, zanim Peterka został nagrodzony swoim pierwszym profesjonalnym markerem, gdy został cięty, gdy samotnie wjeżdżał na łyżwach w ucieczce w kierunku pustej siatki, podczas gdy Hugo został pociągnięty do dodatkowego łyżwiarza.

The Crunch dodali swój ostatni gol tego wieczoru z 30 sekundami do końca, ale było za późno, ponieważ Rochester odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie wynikiem 5-3.

Po raz pierwszy od sezonu 2019-20 Amerkowie kierują się na północ od granicy, rozpoczynając czteromeczową kanadyjską huśtawkę drogową rozpoczynającą się o 16:00. poranek w Coca-Cola Coliseum w sobotę, 23 października przeciwko Toronto Marlies. Mecz będzie pierwszym konkursem między tymi dwoma klubami od 8 lutego 2020 r. i będzie transmitowany na żywo w The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester oraz AHLTV.