Podzielona akcja Herons podczas Carnegie Mellon Tri-Match

Zespół siatkówki William Smith College rozdzielił się dziś po południu podczas Carnegie Mellon Tri-Match, przegrywając z gospodarzem Tartan’s w ekscytującym pięciosetowym meczu, po którym nastąpił remis 3:0 z Randolph-Macon. Herons kończą sezon zasadniczy z ogólnym bilansem 14-9 (6-2 Liberty League), podczas gdy Tartans mają bilans 18-7. Tego popołudnia żółte kamizelki spadły dwukrotnie i ogólnie osiągnęły poziom 15-7.

Studentka drugiego roku poprowadziła drużynę Herons przez dwa mecze, notując dwa double-double po raz szósty i siódmy w sezonie. Sayre w obu meczach zaliczył 37 zabójstw, 25 kopnięć, sześć asów serwisowych i dwie asysty. Jej występ w meczu przeciwko Carnegie Mellon, w którym zanotowała 21 zabójstw, był siódmym razem w sezonie, w którym zanotowała ponad 20 zabójstw.

Młodszy rozgrywający zanotował tego popołudnia 69 asyst, dziewięć kopnięć, trzy zabójstwa i dwa asy. Tego popołudnia zanotowała ponad 30 asyst w obu meczach, a obecnie w tym sezonie zanotowała ponad 30 asyst 12 razy. Wamhoff notuje średnio 8,93 asysty na set.

MOMENTY MECZOWE:

Mecz 1 (Carnegie Mellon):

• William Smith i Carnegie Mellon już na początku pierwszego seta udowodnili, że będzie to walka. Obie strony zaliczyły po 13 zabójstw jako zespół w pierwszym secie, a Herons zajęli pierwsze miejsce 25-22.
  • Tartans spisali się najlepiej w drugim secie, zabijając 13 zabójstw w drugim secie z rzędu, osiągając jako zespół wynik 0,400. Gospodarze utrzymali Williama Smitha przy jednym zabójstwie i siedmiu błędach, aby w drugiej kwarcie odnieść dominujące zwycięstwo 25-9.
  • The Herons odbili się w trzeciej tercji, zabijając jako zespół 15 i trafiając 0,244. Sayre poprowadził Williama Smitha sześcioma zabójstwami w trzecim secie i zapewnił sobie zwycięstwo 25-20 i prowadzenie 2-1.
  • W secie, który Carnegie Mellon musiał wygrać, obie drużyny zagrały skutecznie w ataku. Tartans zabili 14 wrogów, osiągając 0,324 jako zespół, aby wygrać 28-26 i wymusić piątego seta, mimo że pod koniec seta przegrywali 20-16.
  • Carnegie Mellon kontynuowała dobrą passę w końcówce czwartego seta, aż do ostatniego seta, po serii 3:0 otwierającej piątego seta. The Herons próbowali wywalczyć sobie drogę do powrotu na boisko, ale zabrakło im skuteczności, gdy Tartans zakończyli piąty set na prowadzeniu 15:8.

Statystyki meczowe:

• Sayre poprowadził drużynę Herons z 21 zabójstwami (0,123), podczas gdy student drugiego roku zaliczył 12 zabójstw (0,170). Student drugiego roku  (-0,040) i pierwszoklasista dodali po sześć zabójstw każdy.
  • Wamhoff zanotował 35 asyst, siedem kopnięć i jedno zabójstwo w thrillerze składającym się z pięciu setów.
  • William Smith zanotował jako zespół 71 zdobyczy, a czterech graczy miało dwucyfrowy wynik. Pierwszoroczna prowadziła zespół z 16 trafieniami, a za nią Montagne z 15 zdobyła trzecie double-double w sezonie. Sayre zdobył 13 punktów, a McCarthy 12.

Mecz 2 (Randolph-Macon):

• Herons odbili się w drugiej akcji tego dnia i rozpoczęli seta z 11 zabójstwami, osiągając jako zespół wynik 0,250. Sayre poprowadził Williama Smitha sześcioma zabójstwami i pomógł Herons wygrać 25-21 w pierwszym secie.
  • W miarę upływu meczu William Smith radził sobie coraz lepiej i zanotował 14 zabójstw jako zespół w drugim secie, osiągając wynik 0,303. Żółte kamizelki utrzymały się przy życiu przez drugi set i jako zespół zaliczyły 15 zabójstw, dokonując sześciu błędów w trafieniach. W końcówce Herons zwyciężyli i wygrali drugiego seta 25:23.
  • W ostatnim secie William Smith zwiększył presję zarówno w ataku, jak i w defensywie. Herons jako jednostka zabili 15 wrogów, a Randolph-Maconowi udało się zabić tylko siedem. William Smith zakończył serię zwycięstwem 25-19 w trzecim secie.

• Sayre nadal prowadził Herons w drugim meczu z 16 zabójstwami (0,278). McCarthy (0,300) i Montagne (0,300) dodali po osiem. Umlauf trafił w piątkę, uzyskując imponujące 0,667.
  • Wamhoff zanotował w serii 34 asysty, dwa asy serwisowe, dwa kopnięcia i dwa zabójstwa (0,100).
  • Malinaric zaliczył 14 trafień jako lider zespołu, a Sayre 12. McCarthy i Montagne dodali po po siedem.
  • McCarthy i student drugiego roku poprowadzili drużynę Herons, zdobywając po trzy asysty blokowe podczas zwycięstwa.

KĄCIK TRENERÓW:

„Dzisiaj była najlepsza i najbardziej wyrównana siatkówka, jaką graliśmy przez cały rok” – powiedział główny trener. „Rywrzyliśmy oko w oko z 25 najlepszymi drużynami w CMU i otrzymaliśmy niesamowitą reakcję, przekonująco wygrywając z Randolphem-Maconem. Jestem naprawdę dumny z tego, jak zagraliśmy, jak niektórzy ludzie podeszli do sprawy i odnieśliśmy zwycięstwo, gdy w grę wchodziło wiele! Jestem bardzo podekscytowany możliwością dalszego rozwoju naszego zespołu w obliczu zbliżającego się turnieju konferencyjnego.”

W PRZYSZŁYM:

William Smith powróci do gry w środę, 1 listopada, kiedy uda się do Buffalo w stanie Nowy Jork, aby zmierzyć się z Uniwersytetem D'Youville w meczu pokazowym. Pierwszy serwis pomiędzy Herons i Saints zaplanowano na godzinę 19:00.