RIT pokonuje Siły Powietrzne, 5-3; zdobywa trzecie miejsce w Atlantic Hockey Tournament

Starszy obrońca RIT, Chris McKay (Edmonton, Alberta/Sherwood Park Crusaders) przełamał remis 3:3 na 2:39 przed końcem, gdy Tygrysy odniosły zwycięstwo 5:3 nad wizytą w Air Force w sobotę w akcji Atlantic Hockey.

W połączeniu ze zwycięstwem AIC 4-1 nad Army w innej nocnej akcji, RIT (19-13-4, 15-9-4 AHA) awansował na trzecie miejsce w Atlantic Hockey Tournament i będzie gospodarzem do trzech zwycięstw seria przeciwko przeciwnikowi, który zostanie ustalony w dniach 13-15 marca.

RIT mężczyźni

Siły Powietrzne weszły na pokład w ostatniej minucie pierwszej tercji. Nowicjuszowy napastnik Willie Reim otrzymał podanie od obrońcy pierwszego roku Brandona Kocha w ataku prawicy i strzelił gola pomiędzy podkładkami juniora Tigera Iana Andriano (Barrie, Ontario/Ottawa Jr. Senators) z wynikiem 57,5 ​​na zegarze.

RIT objął prowadzenie 2-1 z parą bramek z początku drugiej rundy. Drugi napastnik Will Calverley (Scarborough, Ontario/Chilliwack Chiefs) otrzymał piłkę od drugiego napastnika Kobe Walkera (Lloydminster, Alberta/Lloydminster Bobcats) w lewym kręgu rzutów i strzelił bramkę u dołu poprzeczki 15:30 na zegarze. Zaledwie 1:32 później, starszy obrońca Adam Brubacher (Elmira, Ontario/Powell River Kings) wysłał długą wiadomość ze strefy Tiger do starszego napastnika Ryana Krupera (Sherwood Park, Alberta/Sherwood Park Crusaders) w dół prawego skrzydła, nadgarstek wystrzelony w lewy górny róg bramki Falcon.