Amerks otwiera drogę ze zwycięstwem 7-3 nad Marlies

Amerykanie z Rochester (2-1-0-0) wybuchli po cztery gole w pierwszym okresie i zobaczyli, że pięciu różnych napastników Amerks odnotowało wielopunktowe wysiłki, w tym trzypunktowe wypady Michaela Merscha (1+2) i Marka Jankowskiego (0+ 3), gdy zespół rozpoczął swoją czteromeczową kanadyjską rozgrywkę szosową od przekonującego zwycięstwa 7:3 nad Toronto Marlies w sobotnie popołudnie w Coca-Cola Coliseum. Zwycięstwo było drugim Amerksem w tylu meczach, a Rochester po raz pierwszy zmierzył się z kanadyjską drużyną od sezonu 2019-20.

Zwycięstwo, pierwsze Rochester w Kanadzie od 24 marca 2019 r., poprawia klub do rekordu 10-3-1-0 w ostatnich 14 spotkaniach z Marlies, co obejmuje prawie doskonały wynik 5-1-0-0 w 2018-19. W ciągu ostatnich 29 meczów w serii head-to-head z Toronto Amerkowie strzelili co najmniej dwa gole w 23 rozgrywkach, w tym 10 meczach, w których uzyskali pięć lub więcej remisów.

Oprócz wielopunktowego występu Merscha i Jankowskiego, Jack Quinn kontynuował swój gorący początek roku, zdobywając dwie bramki w okresie otwarcia, w tym ostatecznego zwycięzcę meczu. Początkujący napastnik otworzył sezon z co najmniej jednym golem w każdym z pierwszych trzech meczów, a jednocześnie podwoił swój wynik z poprzedniego sezonu. Po zsumowaniu pięciu punktów (3+2) w dwóch meczach zamyka weekend prowadząc wszystkich debiutantów AHL w golach (4) i punktach (6).

Linus Weissbach strzelił pierwsze dwa gole w swojej karierze zawodowej, a JJ Peterka (0+2) dodał parę pomocników na drugi wieczór z rzędu. On również zakończył weekend z pięcioma punktami (1+4), a teraz jest o jeden punkt za Quinnem, ponieważ Amerks mają obecnie dwóch najlepszych debiutantów w lidze.

Ryan MacInnis i Brendan Warren uzupełnili wynik tego wieczoru, zdobywając pierwsze bramki w sezonie. Obrońca Jimmy Schuldt zdobył swój pierwszy punkt jako Amerk na markerze pierwszego okresu Quinna, podczas gdy Matej Pekar i Brandon Davidson również otrzymali asystę podczas zawodów.

Bramkarz Aaron Dell zadebiutował w Amerk i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, zatrzymując 27 z 30 strzałów, z którymi się zmierzył.

Napastnik Toronto Brett Seney strzelił parę goli po raz drugi w trzech meczach w tym sezonie, podczas gdy Kirill Siemionow strzelił swojego pierwszego w karierze markera AHL. Bramkarz debiutantów, Erik Källgren (1-2-0), po raz trzeci wystartował w barwach Marlies, ale po strzeleniu czterech bramek w 13 minucie pierwszej kwarty został zastąpiony przez Andrew D’Agostiniego (0:0). D'Agostini zadebiutował w sezonie z ulgą, wykonując 18 obrońców.

W pierwszej tercji oba kluby strzeliły sześć bramek, z których trzy trafiły w otwarciu 5:28, zanim Amerks do przerwy wypracowały przewagę 4:1.

Quinn wcześnie przyspieszył dla Rochestera, strzelając zaledwie 83 sekundy w kadrze, gdy strzelił w swoim odbiciu po tym, jak Peterka wyśrodkował podanie nad polem bramkowym. Po trzecim bilansie Quinna w tym sezonie, Warren przechwycił próbę wybicia piłki przez Kallgrena, zanim po raz pierwszy w tym sezonie wrzucił krążek do siatki na 3:30.

Toronto odrobiło stratę 2:0, gdy Seney po raz pierwszy w tym meczu dodał swoje pierwsze tego wieczoru 14:28 przed końcem okresu, ale MacInnis i Quinn kontratakowali, by zepchnąć Amerks na prowadzenie 4:1.

Marlies sprawili, że wynik był meczem jednobramkowym, gdy Seney i Siemionow strzelili bramki odpowiednio w drugiej połowie pierwszej i środkowej części meczu, ale Weissbach przywrócił prowadzenie Rochesterowi, gdy pokonał swój pierwszy profesjonalny wynik 18:19 meczu. druga zwrotka.

W pozycji kryjącej Jankowski przeniósł krążek w strefę Marlies, a spadając na lód, Weissbach podniósł go i trafił w prawy górny róg bramki, zdobywając swoją pierwszą profesjonalną bramkę.

Rochester nie ustąpił w ostatnim okresie regulacji, pomimo posiadania przewagi 5-3, gdy Mersch i Weissbach uzupełnili wynik, aby rozpocząć pierwszą grę czteromeczowym kanadyjskim swingiem drogowym.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY GRY:

Amerkowie kontynuują podróż w środę 27 października przeciwko senatorom z Belleville na CAA Arena. 19:00 Matchup będzie pierwszym konkursem między tymi dwoma klubami od czasu, gdy Rochester zakończył dwumeczowe zwycięstwo w dniach 6 i 7 marca 2020 r. Cała akcja będzie transmitowana na żywo w The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester oraz AHLTV.