Amerykanie padają ofiarą potworów w ST, 6-5

Rochester Americans stracili prowadzenie pod koniec trzeciej tercji i przegrali z Cleveland Monsters 6:5 po dogrywce w piątkowy wieczór na Blue Cross Arena. Po przegranej Amerks spadł do 7-4-1-0 w sezonie.

Rochester prowadził 5:4 na nieco ponad minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy Cleveland zremisował, wysyłając go do dogrywki. Półtorej minuty przed końcem dogrywki Monsters strzelili zwycięską bramkę i dokończyli zwycięstwo od tyłu.

Filip Cederqvist strzelił swojego pierwszego gola w American League Hockey, a później dodał jeszcze jednego, aby poprowadzić ofensywę Amerks. Aleksandr Kisakow również strzelił swojego pierwszego gola w AHL, a Chase Priskie i Mitch Eliot trafili do bramki. Isak Rosen zebrał parę asyst.

Rochester ma do czynienia z pewnymi problemami w sieci. Ukko-Pekka Luukkonen został zadrapany tuż przed meczem z objawami grypopodobnymi. Tak więc Michael Houser zaczął i odbił 24 z 27 strzałów, po czym opuścił mecz na początku trzeciej tercji z objawami grypopodobnymi. Beck Warm, który został odwołany z Cincinnati Cyclones, rozegrał pozostałą część meczu, zatrzymując pięć z ośmiu strzałów.

Amerkowie poszli 2 za 3 w grze o władzę i 2 za 4 w karnym zabójstwie.

Rochester uda się do Belleville, by w sobotę zmierzyć się z senatorami. Zrzut krążka zaplanowano na 19:00.