Cornell mija Yale w otwierającym domu

Senior  strzelił dwa z pięciu goli bez odpowiedzi i poprowadził męską drużynę hokejową Cornell do zwycięstwa 5:2 nad Yale w pierwszym meczu u siebie na Lynah Rink w piątek wieczorem.

„Można było wyczuć energię w tłumie” — powiedział Jay R. Bloom ’77, główny trener męskiego hokeja. „Myślałem, że tłum jest tu dziś wcześnie, co mnie bardzo ekscytowało. To po prostu wielka różnica, wyjść tam i zobaczyć, jak nasz tłum kibicuje nam, a nie przeciwko nam”.

Dołączenie do Tupkera w protokole było juniorami i pierwszoroczniakami i.

Tupker, który zarejestrował swój pierwszy kolegialny mecz z wieloma bramkami, był jednym z trzech graczy Big Red, którzy zarejestrowali noce z wieloma punktami, dołączając (dwie asysty) i Bancroft (jeden gol, jedna asysta).

„Zach gra świetnie” – powiedział Schafer. „Był świetny w rzutach karnych. Ma teraz trzy gole w ciągu roku, wszystkie z wyrównaną siłą. Dwa mecze temu usiadłem z nim i był znakomity. Jest pod kontrolą, nie wykonuje rzutów karnych, gra z opanowaniem, porusza nogami. Robi rzeczy, których od niego oczekujemy i cieszę się, że przynosi mu to korzyści”.

zanotował swoje trzecie zwycięstwo w sezonie dla Cornella (3-4-0, 3-2-0 ECAC), co zaowocowało 16 interwencjami obronnymi.

Reilly Connors i Briggs Gammill zdobyli punkty dla Yale (1-6-0, 1-6-0 ECAC), który miał 26-obronny występ Connora Hopkinsa.

Na 29 sekund przed końcem pierwszej tercji Tupker dodał Cornellowi rozpędu do przerwy, zdobywając punkty po przekazach starszych i drugich uczniów.

Cornell otworzył drugą tercję serią bramek, strzelając trzy gole w ciągu pierwszych ponad sześciu minut i wyszedł na prowadzenie 4:0.

Seger wbił pierwszą z trzech bramek Cornella w ciągu 2:55, jednorazowo podając. również uwzględniony przy bramce.

Tupker strzelił swojego drugiego gola tego wieczoru, kiedy raz podał Donaldson, który rzucił podanie do niskiego gniazda, przez pięć dołków Hopkinsa, dając Big Red trzybramkowe prowadzenie.

Bancroft strzelił pierwszego z dwóch goli Cornella w przewadze w kadrze, kiedy przekierował strzał seniora z prawego kręgu wznowień.

DeSantis przyczepił się do znacznika ubezpieczeniowego na mniej niż dwie minuty przed końcem sekundy, kiedy jego nadgarstek po strzale z prawego koła wznowień wpadł do siatki. Senior  był samotnym zawodnikiem, który miał pomocnika na koncie.

Yale strzelił oba gole pod koniec trzeciej tercji, z których jeden był w grze o władzę, aby zmniejszyć margines zwycięstwa Big Red.

Notatki z gry

• Piątek był 160. wszech czasów spotkaniem pomiędzy dwoma rywalami Ivy League. Cornell poprawił się do 90-62-8 wszechczasów w porównaniu z Yale i jest teraz 47-16-5 wszechczasów przeciwko Bulldogs na Lynah Rink.

• Pięć bramek zdobytych przez Cornella było najlepszymi bramkami zdobytymi przez Big Red w pierwszym meczu u siebie od czasu zwycięstwa 5:1 nad Alabama-Huntsville 27 października 2017 roku.

• Wraz ze swoim pierwszym meczem wielopunktowym, Tupker odnotował swój drugi w karierze występ wielopunktowy. Jego jedyny inny mecz, w którym zdobył co najmniej dwa punkty, to zwycięstwo Big Red nad RPI 11-3 w zeszłym roku, 13 listopada. Pochodzący z Collingwood w Ontario strzelił gola w kolejnych meczach po raz pierwszy w swojej karierze uniwersyteckiej.

• Seger nadal dominował po wznowieniu, wygrywając 10 z 13 w piątkowych remisach.

• Pomimo tego, że Yale odnotowało przewagę 17-11 w zablokowanych strzałach, Cornell miał 11 różnych graczy, którzy zarejestrowali zablokowany strzał w piątek.

Patrząc w przyszłość

Cornell powita kolejnego przeciwnika Ivy League na Lynah Rink w sobotę, zabawiając Browna o 19:00. wznowienie. Akcja gry będzie transmitowana w ESPN+ z udziałem Grady'ego Whittenburga i Tima Vaniniego ’91. Jason Weinstein i Tony Eisenhut '88 będą również transmitować grę na falach radiowych na WHCU (870 AM, 97,7 FM).

The Bears (1-5-1, 1-5-1 ECAC) przegrywają 3:2 po dogrywce z Colgate na Class of 1965 Arena w Hamilton w piątek.