Amerks przebija Rocket w thrillerze o nadgodzinach, aby zakończyć weekendowe zamiatanie

Dziki romans, w którym strzelono łącznie sześć bramek w trzecim okresie, zakończył się zwycięstwem Oskariego Laaksonena z wynikiem 1:13 w dogrywce, co zapewniło emocjonujące zwycięstwo 6-5 dla Amerykanów z Rochester (4:2) -0-0) nad rakietą Laval (4-3-1-0) w sobotę po południu na Place Bell. Zwycięstwem Amerkowie ukończyli dwumeczowy wyścig nad Rakietą i zamknęli swój czteromeczowy swing z sześcioma z możliwych ośmiu punktami, aby awansować w klasyfikacji AHL North Division.

czy możesz zrezygnować z ulgi podatkowej na dzieci?

Zwycięstwo, drugie miejsce Rochestera od tylu nocy w porównaniu z Laval, poprawia Amerków do 15-3-0-0 wszechczasów przeciwko Rakietie, w tym 9-1-0-0 na północ od granicy. Amerkowie wygrali również 11 z ostatnich 12 spotkań z sezonu 2017-18 i strzelili trzy lub więcej goli w 14 z 18 konkursów, w tym w 9 z 10 spotkań w Laval.

Kapitan Amerks, Michael Mersch, przesunął swoją passę bramkową do czterech meczów z rzędu, a także dodał dwie asysty, podczas gdy Jack Quinn strzelił swój czwarty z rzędu wielopunktowy wysiłek z bramką i asystą, aby zostać pierwszym graczem AHL, który osiągnął ten wynik. pora roku. Nowy napastnik zakończył październik z 10 punktami (5+5) i obecnie prowadzi w lidze pod względem punktacji w zaledwie sześciu meczach.

JJ Peterka również zakończył z dwiema asystami, w tym głównym pomocnikiem w zwycięskim meczu Laaksonena po dogrywce, a Ryan MacInnis również zaliczył dwie asysty w wygranej, swojej pierwszej wielopunktowej grze 26 lutego 2020 r. jako członek Cleveland Monsters. Linus Weissbach strzelił swojego trzeciego strzelca w tym sezonie, a Matej Pekar i Jimmy Schuldt zdobyli odpowiednio pierwsze gole w sezonie.

Bramkarz Ukko-Pekka Luukkonen (2-2-0) wyrównał swój rekord w sezonie, wykonując 33 rzuty obronne, po raz czwarty w tym roku.

Były Amerk Jean-Sebastien Dea (1+1), Ryan Poehling (1+1), Terrance Amorosa (0+2), Alex Belzile (0+2) i Jesse Ylönen (2+0) – wszyscy uzyskali parę punktów dla Lavala, który poniósł drugą z rzędu porażkę u siebie po rozpoczęciu sezonu wynikiem 3-0-0-0 na własnym lodzie. Michael Pezzetta uzupełnił wynik po południu, gdy podliczył swoją trzecią część. Bramkarz Michael McNiven (1-1-1) wystąpił po raz trzeci w tym sezonie i zakończył 20 interwencjami w porażce po dogrywce.

Po tym, jak Rocket strzelił parę bramek 50 sekund przed Ylönenem i Deą, którzy spóźnili się na regulacje, aby wymusić dogrywkę, Amerkowie rozpoczęli dodatkową sesję trzema strzałami klasy A, ale zostali odrzuceni przez McNivena.

Peterka był jednym z trzech łyżwiarzy wraz z Quinnem i Masonem Jobstem, którzy zostali zatrzymani, ale gdy dodatkowa rama osiągnęła ostatnie 90 sekund, debiutant pojechał z krążkiem po lewej stronie lodu, przyciągając uwagę obrońców Rocket . Gdy Peterka dotarł na lewą stronę pola, trafił Laaksonena pomiędzy kręgami starć, a fiński obrońca wprowadził krążek do siatki, pokonując nurkującego McNivena, co dało Amerkom zwycięstwo 6:5.

Po tym, jak Amerks osiągnęli przewagę 1-0 dzięki piątym bramkom Quinna w sezonie, Laval odwrócił deficyt do własnej przewagi jednego gola, gdy strzelili parę rzutów w odstępie 2:20 w pobliżu połowy drugiego okresu .

W pierwszym znaczniku rakiety Xavier Ouellet posłał do Poehlinga podanie przez tylne drzwi. Były pierwszy obrońca wykazał cierpliwość, sfingował strzał w prawą stronę Luukkonena, po czym rzucił się na lewą rękę fińskiego netmindera.

Zaledwie dwie minuty później Laval trzymał Amerków w ich własnej strefie, zanim Ylönen zebrała krążek na lewym kole i przecisnęła się między kropkami starć. Będąc otoczonym przez łyżwiarzy Rochester, napastnik drugiego roku oddał strzał pod poprzeczkę na 10:34, aby dać Lavalowi pierwsze prowadzenie w konkursie.

Amerkowie, pomimo tego, że w pierwszych 11 minutach drugiej kwarty byli trzymani do jednego strzału, zmusili Lavala do oblodzenia i wykorzystali późniejsze starcie, kiedy Mersch zgarnął luźny krążek poniżej linii bramkowej i wyszedł przed linię bramkową. marszczyć. Gdy czterokrotny strzelec 20 goli zwrócił się w stronę siatki, wsunął krążek między klocki McNivena, aby wyrównać mecz na drugim.

Piąty gol Merscha w tym sezonie zdobyty przez Quinna i MacInnisa daje mu dziewięć punktów (5+4) i trzy mecze wielopunktowe, w tym dwie gry za trzy punkty, aby awansować na drugie miejsce w lidze pod względem liczby bramek w ostatnich czterech meczach.

Laval strzelił 1:59 w trzecim okresie, aby objąć prowadzenie 3-2, zanim Weissbach, Pekar i Schuldt zdobyli 4:04 osobno, dając Rochesterowi dwubramkową przewagę.

Amerkowie pozornie mieli cały impet, ale po karze za spóźnienie, wraz z Rocketem ciągnącym McNivena do dwuosobowej przewagi, Laval poprawił wynik 5-4 na 5:18 przed końcem.

Niecałą minutę później po drugim zestawieniu Ylönen w rozgrywkach, Dea otrzymał backdoora z Belzile i zremisował mecz, aby wymusić pierwszą dogrywkę dla obu drużyn w tym sezonie.

Podczas dogrywki Rochester wyprzedził Rocket 3-1, zanim Laaksonen przypieczętował zwycięstwo 6-5, dając Amerksowi osiem zwycięstw z rzędu przeciwko Lavalowi i doskonały rekord wszechczasów 4-0-0-0 w meczach, które zostały rozstrzygnięte poza regulacjami.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY GRY:

filmy z YouTube nie będą odtwarzane w Chrome

Amerkowie wracają do domu na Blue Cross Arena na krótki mecz, który rozpocznie się w środę 3 listopada w rewanżu z Belleville Senators. 19:05 Matchup będzie drugim z ośmiu zaplanowanych spotkań między obiema drużynami w tym sezonie i będzie transmitowany na żywo w programie The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester oraz AHLTV.