Amerks skrócił się do komet na pierwszym miejscu

Amerykanie z Rochester (7-5-0-0) utrzymali pierwsze miejsce Utica Comets (11-0-0-0) z 12 strzałami na bramkę przed sezonem, ale przypadkowe odbicie zakończyło się różnicą dla Comets , który w środę wygrał 3:2 na The Blue Cross Arena.

Pomimo przegranej Amerkowie wygrali siedem z ostatnich 11 meczów, w tym trzy na własnym lodzie. Począwszy od początku kampanii 2016-17, Rochester zebrał co najmniej jeden punkt w 30 z ostatnich 47 meczów przeciwko Utica, które odbyły się 23-17-3-4 w tym okresie. W ostatnich 24 meczach w Rochester Amerkowie odnotowali rekord 11-10-1-2.

Obrońca Ethan Prow, który świętował swoje 29. urodziny, strzelił swojego drugiego gola w sezonie, podczas gdy napastnik Brett Murray dorzucił swoją trzecią w drugim okresie. Linusowi Weissbachowi, Markowi Jankowskiemu, Seanowi Malone i Oskari Laaksonenowi przypisuje się asysty podczas zawodów.

Bramkarz Ukko-Pekka Luukkonen (4-5-0), aktualny zawodnik tygodnia w AHL, zaliczył piąty z rzędu start i dziewiąty w sezonie. Fiński netminder wykonał dziewięć rzutów obronnych, ale został oznaczony stratą.

Aarne Talvitie, Reilly Walsh i Robbie Russo strzelili w zwycięstwie. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Utica staje się drugą drużyną w historii ligi, która rozpoczyna sezon z 11 zwycięstwami z rzędu, dołączając do Amerków 1984-85. Bramkarz debiutantów, Akira Schmid, obronił 25 z 27 strzałów, z którymi oddał strzał, ale odniósł swoje piąte zwycięstwo.

Po tym, jak Amerkowie nie byli w stanie strzelić gola w czterech meczach o władzę w pierwszym okresie, gospodarze przekształcili przegrany 1:0 w szybkie prowadzenie 2:1, ponieważ w drugiej zwrotce zmierzyli parę markerów 1:42.

Przy pierwszym golu Rochestera w meczu Jankowski rzucił podanie z prawego rogu Schmida bezpośrednio na kij Weissbacha, który znajdował się pomiędzy kręgami starć. Gdy Weissbach był odwrócony plecami do siatki, uderzył krążkiem na Prow tuż obok linii niebieskiej, a obrońca rzucił się w swoim drugim sezonie, aby wyrównać wynik.

W wyniku wezwania Uticy do dwóch rzutów karnych, po których nastąpiło naruszenie przepisów Rochester, drużyny grały 4 na 3 w 1:51.

Podczas gdy Amerkowie mieli dodatkowego łyżwiarza, Laaksonen trzymał krążek na szczycie strefy ofensywnej, po czym wsunął podanie do Malone'a wzdłuż lewej połowy ściany. Malone zrobił kilka kroków, zanim posłał podanie do Murraya przed pole bramkowe, aby ten ostatni skierował piłkę do swojego trzeciego gola w czterech meczach.

Trzeci gol Murraya w sezonie 10:46 daje zarówno Malone, jak i Laaksonenowi siedem asyst.

Utica odzyskała prowadzenie 3-2 przed końcem drugiej kwarty, gdy Walsh i Russo zdobyli bramkę w ostatnich sześciu minutach tercji.

Z wynikiem Walsha, po bramce Nolana Foote'a i Mariana Studenica z wynikiem 5:50 do końca w kadrze, Russo znalazł trochę szczęścia, gdy oddał strzał z wewnętrznej strony padu Luukkonena spod bramki. -linia z 46 sekundami przed przerwą.

W ostatnim okresie regulacji Rochester oddał pięć strzałów na bramkę, ale nie był w stanie wyrównać wyniku na parze ucieczek. Amerks ograniczyli komety do jednego strzału w pierwszych 15 minutach okresu i dwóch w całym okresie, ale Utica utrzymała wygraną 3-2.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY GRY:

Amerks zamkną swoją czteromeczową trybunę w piątek, 19 listopada, kiedy po raz pierwszy w tym sezonie powitają Lehigh Valley Phantoms w The Blue Cross Arena. 19:05 Tilt będzie pierwszym z dwóch spotkań między tymi dwoma zespołami w tym sezonie i będzie transmitowany na żywo w programie The Sports Leader 95,7 FM/950 AM ESPN Rochester oraz AHLTV.